MK3 Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post Reply
Vytas S

MK3 Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Vytas S »

Sveiki,

turiu mondeo 2.0 tddi 2001, viskas gerai jokiu bedu isskyrus pries savaite pastebejau kad variklis nebepasyla taip greitai kaip anksciau (letai, ramiai vazinejant isvis beveik nebepasyla iki darbines temperaturos, o uzvesta bei stovinti tai turbut ir po valandos nesusiltu kiek priklauso), o ir pasilus iki darbines temperaturos ji vel kazkiek nukrenta jei vaziuoji su maza apkrova... Anksciau taip nebuvo, temperatura buvo kaip ikalta per viduri, nesvarbu kokiu rezimu vaziuoji, net vietoj stovinti masina pilnai pasildavo per 15-20 min . Jei kas buvot susidure su sia problema sakykit kaip isprendet? Labai buciau dekingas :yes1: Siaip galvojau kad termostatas bet siandien isemiau paziureti - pilnai uzsidares, po to imeciau i katiliuka su vandeniu and dujines paziuret kada atsidaro - pradeda atsidarinet apie 80 laipsniu ir vel pilnai uzsidaro ant ~78 (laipsniai gali buti nelabai tikslus, matavau su infrared matuokliu tai primeskim +- 3-5 laipsnius). Mano nuomone veikiantis termostatas? Taip pat skaiciau kad yra dar vienas termostatas prie vandens pompos? Ka jis atidaro ar uzdaro, ar tai gali buti jo kalte? Neardziau ten labai sunku prieiti atsukti kai kuriuos varztus... Taip pat dar skaiciau kad yra papildomas elektrinis ausinimo skyscio pasildymas, ryt pabandysiu atrasti tas zvakes bei patikrinti ar veikia, na jei neveikia, suprasciau del ko ilgiau syla nei anksciau, bet del ju temperatura neturetu kristi vaziuojant letai be dideles apkrovos? :?
Is anksto aciu jei kas pasidalinsite savo patirtimi, manau pagelbetumete bei pagreitintumete problemos sprendima ne vien man, juk ziema arteja ;) :)

Vytas
User avatar
marksistas
Klubo remėjas
Posts: 714
Joined: 2009 03 15 , 21:19
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Kuro tipas: Dyzelinas
Spalva: Mėlyna
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by marksistas »

tikrinti pakaitinimo tenus
ImageImageImage
2.0 TDDI Ghia
Ex. MkIII welcome to S-MAX world
User avatar
marksistas
Klubo remėjas
Posts: 714
Joined: 2009 03 15 , 21:19
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Kuro tipas: Dyzelinas
Spalva: Mėlyna
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by marksistas »

Alkanaft wrote:
marksistas wrote:tikrinti pakaitinimo tenus
ka toki???


Labas rytas alka. Ka nzn kad pas sitas mondeo yra pakaitinimo tenai (sildymo elementai) , kurie sildo antifryza. Juos rasti galima palindus po masina kaireje puseje . Cia ne vienam taip jau buvo. Si problema jau ne viena karta aprasyta forume. Jei zmogus pieskotu atydziau tikrai surastu info apie juos.
ImageImageImage
2.0 TDDI Ghia
Ex. MkIII welcome to S-MAX world
User avatar
marksistas
Klubo remėjas
Posts: 714
Joined: 2009 03 15 , 21:19
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Kuro tipas: Dyzelinas
Spalva: Mėlyna
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by marksistas »

va viena is temu http://www.forum.mondeo-klubas.lt/viewt ... nai#p38461" onclick="window.open(this.href);return false;
ImageImageImage
2.0 TDDI Ghia
Ex. MkIII welcome to S-MAX world
Alkanaft
Klubo valdyba
Posts: 696
Joined: 2007 06 26 , 23:08
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2003
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Alkanaft »

hm... nezinojau sito... siaip pas mane irgi sunkiai kaista masina. ir iki viduriuko rodykle nedaeina niekada. truputi maziau rodo. pvz ryte su probe nuo namu iki spaudos rumu nuvaziuodavau, tai jau buvo darbine temp pasiekes varyklis ir karsta ora pusdavo. o su mondeo turiu ryte minimum iki akropolio nuo namu nuvaziuot, kad silta butu... o kas bus prie -20? darbine temperatura masina pasiekia nebent atvaziavus iki darbo... :(
Image

vairuoju:Ford KA 1999/benz/35KW

Parduota: BMW 528 1997/benz/142KW automatas
OPEL Astra 1993/1.7 Dyzel
Mondeo MKIII 2003/TDCi/96kw Black panther
Probe MKII/1995/2.5 v6/120kw Anastasija :) (Parduota po skrydzio :) )
seimoje: Volvo S60 2001/2.4i/autom/125Kw Mamos
passat B3 1992/1.6D/41kw tevuko
passat b5 1998/1.9 tdi/85kw brolio kibiras su varztais :D
User avatar
marksistas
Klubo remėjas
Posts: 714
Joined: 2009 03 15 , 21:19
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Kuro tipas: Dyzelinas
Spalva: Mėlyna
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by marksistas »

Pasiskaitaliok cia forume apie juos. Bet tik galiu pasakyti kad prie -30 mano kazkaip irgi ne stebuklingai kaisdavo, o siuo metu tai kol apsalusius langus nusivalau, padarau pirikura ir jau atsisedus i salona po truputi pradedu jausti silumele, dar siek tiek pavaziavus jau rodykle kyla. Siaip dyzeliai visada letai kaista
ImageImageImage
2.0 TDDI Ghia
Ex. MkIII welcome to S-MAX world
Alkanaft
Klubo valdyba
Posts: 696
Joined: 2007 06 26 , 23:08
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2003
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Alkanaft »

na tai gal cia man po benzinines masinos tik atrodo kad letai...siaip ryte uzvedu masina, isjungiu langu sildyma ir kol parukau nieko grandyt nebereikia :D visa atitirpus buna :) sedi ir vaziuoji :)
Image

vairuoju:Ford KA 1999/benz/35KW

Parduota: BMW 528 1997/benz/142KW automatas
OPEL Astra 1993/1.7 Dyzel
Mondeo MKIII 2003/TDCi/96kw Black panther
Probe MKII/1995/2.5 v6/120kw Anastasija :) (Parduota po skrydzio :) )
seimoje: Volvo S60 2001/2.4i/autom/125Kw Mamos
passat B3 1992/1.6D/41kw tevuko
passat b5 1998/1.9 tdi/85kw brolio kibiras su varztais :D
Rolasbig

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Rolasbig »

Del termostato testavimo: skirtingas variklis skirtingos atsidarymo temperaturos, kokia atsidarymo temperatura yra 2.0 TDDI tiksliai nezinau, bet neturetu buti zemiau 88 ir daugiau 90. Jei jis jau atsidaro prie 80 - negerai, kad ir max paklaida termometro imti. Turejau as tokia pat situacija, ziema magistrale vaziuojant rodykle atsiguldavo ant kairio sono, o termostata buvau jau nauja pirkes, tik pasirodo jis chuinia buvo. Pirkau normalu Tanagroj uz 30 pinigu, pratestinau katiliuke, atsidaro prie tokios kokia parasyta ant termostato buvo 88, sudejau ir jokiu bedu rodykle stovi stabilai.

Pakaitinimo tenai: realiai jie veikia tik saltu metu, kai temp. maziau 0. Padeda pakaitinti skysti iki tam tikros temp ir issijungia automatiskai. Patikrinti galima dviem budais, kai temp. zemiau 0 uzvedi varikli ir lendi matuoti ar i tenus ateina srove. Arba matuoji varza kiekvieno teno atskirai. varza turi buti maza. jei as klystu - pataisykite mane.

:|
plastakis

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by plastakis »

Pas mane buvo tas pats, bet man pakeitė "antrą termostatą" kuris yra ant vandens pompos, ma jį pakeitė tai prie minus 15 gerai užkaista, bet įtariu tenai mano mondės pagaišę..
Rolasbig

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Rolasbig »

Reikia pasidometi issamiau del to termostato prie vandens pompos... :?
Alkanaft
Klubo valdyba
Posts: 696
Joined: 2007 06 26 , 23:08
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2003
Location: Vilnius
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Alkanaft »

aga... man jauciu irgi... bet viska pamatyrime kai temp nukris zemiau nulio...
Image

vairuoju:Ford KA 1999/benz/35KW

Parduota: BMW 528 1997/benz/142KW automatas
OPEL Astra 1993/1.7 Dyzel
Mondeo MKIII 2003/TDCi/96kw Black panther
Probe MKII/1995/2.5 v6/120kw Anastasija :) (Parduota po skrydzio :) )
seimoje: Volvo S60 2001/2.4i/autom/125Kw Mamos
passat B3 1992/1.6D/41kw tevuko
passat b5 1998/1.9 tdi/85kw brolio kibiras su varztais :D
Vytas S

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Vytas S »

sutvarkiau! :ploti: :) Pakeiciau abu termostatus orginaliais ir bedos baigtos. Mano nuomone problema buvo tame mazame termostate prie vandens pompos, jo nera kaip patikrinti ir neaisku kada prie kiek jis turi atsidaryti, o pagrindini termostata tai siaip del idomumo patikrinau kartu su nauju, imeciau i tapati katiliuka, abu vienodai atsidare bei uzsidare, senasis gal net truputeli veliau arba maziau atsidare... Taigi mano nuomone galejau jo ir nekeisti, buciau sutaupes 36 eurus... :( Kaitinimo tena taip pat patikrinau, visos zvakes veikia bei itampa ateina. Tenas veikia visada (bent jau pas mane) jei variklio temperaturos rodykle yra zemiau pirmo bruksniuko (~ketvirtadalis visos eigos), kai tik pakyla iki to bruksniuko, pakaitinimas automatiskai issijungia, tai dar susidariau nuomone kad jei vazineji su nepasilusiu varikliu (o tai gali buti vos ne istisai jei termostatai neveikia) gaunas ziauri apkrova generatoriui bei akumuliatoriui, na ir pakaitinimo zvakems savaime aisku, laidas nuo akumuliatoriaus taip ikaista kad net cirskia paspjovus ant jo :shock: , kol neatjungia tenu. Taigi dabar viska pakeites nulekiau iki parduotuves, pirmyn atgal ~4km ir variklis pilnai pasilo iki darbines temperaturos (cia ramiai nespaudziant gazo, lauko temp apie 10C) :ploti:
Taigi mano patarimas visiems, jei vazinejat su saltu varikliu, tai sekantis ka reikes keisti bus generatorius, mano manymu, pigesnis termostatas ;) aisku nebent zvakes nusprogs pries tai, tai nebedros generatoriaus.. :)

Sekmes ir aciu uz patarimus :)
Čebas

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Čebas »

Pas mane kad ir normaliai pramynus dauk km,rodykle pakyla vaziojnt greit i darbine temp. bet kai sustoji ir kai kada ijungtas peciukas rodykle pradeda kristi nuo darbines temperaturos ganetinai sparciai..ant 0 neatsigula, taciau nukrenta iki ketvirtadalio nuo darbines...taip turi buti ar irgi reikia ziureti termostatus ar tenus ?
User avatar
Gezatron
Forumo Tėvas
Posts: 3786
Joined: 2007 09 24 , 20:17
Lytis: Vyras
Mondeo karta: Neturiu mondeo
Variklis: 3,0 l Duratec V6
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Raudona
Location: Utena
Contact:

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Gezatron »

na gali but, seip kai nusiperki auto is uzsienio, geriasusia pasikesiti termostata, nes jei bus auto is koliu italu tai tas termostatas beskirtas musu klimatui :)

turau golfa is bavaru kallnu vokieciu... termostatas ties 98 ir 102c atsidarydavo tik.. kalnu klimatas juk, ten letai ysyla ir pan..
Ladorghini Getlohgado 2105 1,3 benzas Geltona Ochros 140km/h
Toyota Tundra 5.7 V8 HEMI Petrol tik 100km/35ltr
Vytas S

Re: Letai syla variklis iki darbines temperaturos 2.0 tddi

Post by Vytas S »

Čebas wrote:Pas mane kad ir normaliai pramynus dauk km,rodykle pakyla vaziojnt greit i darbine temp. bet kai sustoji ir kai kada ijungtas peciukas rodykle pradeda kristi nuo darbines temperaturos ganetinai sparciai..ant 0 neatsigula, taciau nukrenta iki ketvirtadalio nuo darbines...taip turi buti ar irgi reikia ziureti termostatus ar tenus ?
taip tikrai neturi buti, keisk termostatus, man taip pat buvo tik gal ne taip smarkiai nukrisdavo vaziuojant be apkrovos kaip tau, bet dabar pasikeiciau termostatus ir rodykle kai pakyla beveik iki vidurio ir laikosi ten, nesvarbu kokiu rezimu vaziuoju... Tenai kai variklis pasyla iki ketvirtadalio rodykles eigos automatiskai atsijungia, tada temperaturos palaikymas lieka tik termostatu rankose.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest